Základní umělecká škola Hořice

Za maskami do Zákup

Když už jsme podrobně probrali africké masky, nedalo nám to a pátrali jsme, zda by se také nějaké nenašly i v našich končinách. A ejhle! Jako na zavolanou se nám zjevila manufaktura a muzeum PVO v Zákupech. Ta se již 130 let věnuje ruční výrobě masopustních a karnevalových papírových masek a dalších papírových zajímavostí. Poslední květnový den jsme tam společně výtvarnící a dramaťáci vyrazili. 


Přesto, že nás bylo víc než mnoho, do muzea jsme se vešli všichni. Vystavené masky nás proměnily v různá zvířata i havěť, kterou mnohdy nebylo možno zařadit do žádné přeživší skupiny. Každý si také mohl vybrat papírovou masku, kterou si pomaloval podle svého gusta. Nejvíce se vylíhlo koček, zajíců a vlků a chudák žába jen jediná. Slečna průvodkyně nám nabídla ke koupi ještě papírové slunečníčky a pestrobarevné girlandy, čímž udělala radost hlavně slečnám.
Naším dalším zastavením byl zákupský zámek, kde chovají hnědého medvěda Vášu a vystavují tu druhý nejstarší výtah v Evropě.
 Zcela vyčerpáni jsme obsadili místní cukrárnu, vykoupili veškerou zmrzlinu a posíleni, vydali se na zpáteční cestu k domovu. Foto zde: 

Další aktuality literárně dramatického oboru

ZUŠ Hořice

Koncert pro mateřské školy

Čtvrtek 4 května byl opět po roce věnován hořickým mateřským školkám. Připravili jsme pro ně interaktivní dopoledne, kdy si děti vyslechly veselé písničky, mohly si

Přečíst celé »