Půl roku práce literárně dramatického oboru

Zázračná čajová konvička

Půvabná japonská pohádka o třech obrazech zdramatizovaná Libuší Tittelbachovou.

Pohádka byla nastudovaná během pracovního pobytu v Itálii a věnovaná Festivalu krásných umění v Hořicích. Vzhledem k organizačním změnám se však premiéra pohádky odehrála až v rámci Slavností hořických trubiček 19. září 2015.
FOTO ZDE:

Projekt „Ruka“
Na tomto projektu pracovali studenti několik vyučovacích hodin. Vznikl jako dramaticko výtvarná aktivita, která byla součástí výuky v literárně dramatickém oboru. Jeho cílem bylo uvědomit si, jak důležité jsou ruce ve spojení s řečí těla v mezilidské komunikaci. Zkoumali jsme je ze všech možných úhlů pohledu – hmat, pohyb, rytmus, řeč rukou, naše ruce a řeč těla. Závěrečnou část projektu jsme věnovali body artu a komunikaci ruky pomocí barevného vyjádření.
FOTO ZDE:

Jmenuji se Martina
Příběh mladé dívky Martiny, která svými věčnými dietami onemocní bulimií.
Její příběh je součástí trilogie Holky na vodítku, ve které autorka Ivona Březinová nahlíží pomocí svých hlavních hrdinek do tří velmi nebezpečných problémů dnešních mladých lidí – drogy  (kniha Jmenuji se Alice), bulimie (příběh z knihy Jmenuji se Martina), gamblerství (závěrečný příběh Jmenuji se Ester).
Po přečtení celé trilogie si studenti zvolili příběh Martiny. K zdramatizování jejího příběhu nás vedlo její téma
hubnutí – diety. Jaké mohou mít důsledky o tom se moc neví, narozdíl třeba od drogových závislostí.
Vlastní dramatizace příběhu vznikala v průběhu minulého školního roku o prázdninách a pokračovala i v prvním pololetí tohoto školního roku.
Příprava dramatizace a představení probíhala v těsné spolupráci s naší školou a s Městskou knihovnou v Hořicích.
Premiéra představení proběhla v radničním sále 23. listopadu 2015 za účasti autorky trilogie Ivony Březinové.
Studenti představili dramatizaci formou školního představení žákům druhého stupně základních škol v Hořicích a Hradci Králové.

Dne 6. října 2015 jsme se v prostorách dětské knihovny setkali s autorkou této trilogie Ivonou Březinovou.
FOTO Z PREMIÉRY ZDE:  FOTO Z HRADCE ZDE:  FOTO Z BESEDY ZDE: