Základní umělecká škola Hořice

O sboru

Pěvecký sbor Musica

Do pěveckého sboru Musica postupují děti z přípravného sboru Písnička, část dětí přichází ve starším věku bez předchozí přípravy. Musí ale prokázat schopnost intonačního a rytmického cítění, čistý, zdravý hlas a schopnost udržet se ve vícehlasu.

Sbor navštěvují žáci ve věku od 6. třídy do 18 let.

V repertoáru jsou písně lidové, umělé,vánoční, různé úpravy populárních písní.

 

Sbor každoročně vyjíždí na výměnný pobyt ke spřáteleným sborům po celé republice, takto navštívil, koncertoval a přespával v rodinách sboristů v Litomyšli, Novém Městě nad Metují, Mnichově Hradišti, Rokycanech, Jihlavě.

Musica za svoji dobu existence 2x vycestovala na zahraniční zájezd, do Itálie a Chorvatska.

Čtyřikrát se účastnila krajského kola celostátní soutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů v Hradci Králové, kde získala 1 stříbrné a 3 zlatá pásma. Největším úspěchem bylo získání stříbrného pásma v celostátním kole soutěže PORTA MUSICAE v Novém Jičíně, účast v celostátním kole soutěže dětských pěveckých sborů v Pardubicích, zlaté pásmo v celostátní soutěžní přehlídce Zahrada zpívá v Praze.

 V roce 2014 byl sbor vybrán jako zástupce Královéhradeckého kraje na celostátní přehlídku sborů Světlo za Lidice , kde účastníci – sboristé ze 14 krajů republiky uctili památku 72. výročí lidické tragédie.

V témže roce sbor zpíval k uctění památky tragédie v Ležákách. Akce byla uskutečněna za přítomnosti prezidenta republiky a mnoha státních čestných hostů z domova i zahraničí.

Sbor pracuje pod vedením Olhy Kolodyi, klavírní korepetice Luděk Václavů.


 

Musica 2016 – 2017

 

 

den výuky: pondělí 16.35 – 18.00

sbor zkouší v učebně v Janderově ulici ( vedle hlavní brány do plaveckého bazénu)

 

 

 


Fotogalerie

adventní koncert, kostel v Hořicích, 29.11.2015

foto zde

nahrávku lze stáhnou na adrese:

http://leteckaposta.cz/434197815  celý koncert

http://leteckaposta.cz/818212410   jen Musica

foto z koncertu:

foto ke stazeni

 

  

  

 

Vánoční koncert ZUŠ – Musica

foto zde

 

Další aktuality výtvarného oboru

ZUŠ Hořice

Koncert pro mateřské školy

Čtvrtek 4 května byl opět po roce věnován hořickým mateřským školkám. Připravili jsme pro ně interaktivní dopoledne, kdy si děti vyslechly veselé písničky, mohly si

Přečíst celé »