Základní umělecká škola Hořice

ZUŠ vyhrála v soutěži Pošlete vzkaz příběhem

V loňském roce se žáci a studenti literárně-dramatického oboru naší školy zúčastnili soutěže Pojišťovny VZP, a.s., (PVZP) Pošlete vzkaz příběhem. Její hlavní myšlenkou bylo propojení generací. K příběhům seniorů plných životních zkušeností, rad a mouder se mohly připojit děti z celé republiky. Měly za úkol vybrat si jeden příběh a ztvárnit ho jakýmkoliv uměleckým způsobem. V závěru soutěže se všechno krásně propojilo a výsledkem je kniha Pošlete vzkaz příběhem, která má svým obsahem co říct nejenom mladší generaci, ale i nám dříve narozeným.

Mezi oceněnými byly i žákyně a studentky naší školy Elena Středová, Karolína Térová, Tereza Kavanová, Adéla Vágenknechtová. Získaly jednu z hlavních cen za nejkreativnější soutěžní práci. Příběhy seniorů namluvily jako audioknihu. Od pořadatelů získaly věcný dar v podobě knih a látek na kostýmy do dramatického oboru.

Ceny za PVZP předal Otakar Mareš, obchodní ředitel pro VIP klientelu.
Děkujeme organizátorům za úžasný projekt a velká gratulace patří našim vítězkám za jejich vzornou reprezentaci školy.


Štěpánka Fléglová

www.ozivimecesko.cz

Další aktuality literárně dramatického oboru

ZUŠ Hořice

Koncert pro mateřské školy

Čtvrtek 4 května byl opět po roce věnován hořickým mateřským školkám. Připravili jsme pro ně interaktivní dopoledne, kdy si děti vyslechly veselé písničky, mohly si

Přečíst celé »