Přeskočit na obsah...

Ředitelské volno

📅 Zveřejněno: 15. 10. 2019 - 21:04
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová

Vážení rodiče,
na základě § 24 odst. 2 školského zákona vyhlašuji ve škole ředitelské volno pro kolektivní předměty ve dnech 31. 10. a 1. 11. 2019. (Ředitelské volno na základních školách v Hořicích a na gymnáziu ovlivní výuku i na naší škole). Týká se předmětů v hudebním oboru - Hudební nauky a Kolektivní hudební praxe, výtvarného a literárně dramatického oboru. Netýká se individuální výuky a poboček školy.

Děkuji za pochopení.

Blanka Bihelerová
ředitelka školy

Podzimní koncert

📅 Zveřejněno: 13. 10. 2019 - 21:37
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová

Ve čtvrtek 10. října se představili posluchačům žáci a studenti hudebního oboru v obřadní síni hořické radnice. Byl to skvělý zážitek!

Kytaristé na podzimním soustředění

📅 Zveřejněno: 07. 10. 2019 - 12:27
✒️ Napsal/a: Pavla Chrzová

Co nám asi přinese letošní školní rok? Jedno je jisté… je nás víc (nebudeme se bát vlka nic). Spojily se totiž dva kytarové soubory (ZUŠ Hořice a ZUŠ Melodie Hořice) a vznikl kytarový orchestr.  Abychom se hned od začátku lépe poznali, vyjeli jsme na začátku října na společné soustředění do Žďáru u Kumburku.  Nejde totiž jen o hraní, ale samozřejmě i o společně prožité chvíle, legraci, nová kamarádství. Přivítalo nás na toto období výjimečně špatné počasí, nejdeštivější sobota za mnoho minulých týdnů.

Opět tvoříme v galerii plastik

📅 Zveřejněno: 06. 10. 2019 - 20:08
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová

Pršelo, pršelo, jen se lilo, ale nás to od umění neodradilo. Navštívili jsme zajímavou výstavu mladých slovenských umělců a nechali se inspirovat jením z nich. Autor zde představil díla vytvořená airbrushem neboli americkou retuší. My, nemaje "vzdušný štětec", vzali jsme za vděk spreji v plechovkách a pumpičkách a za pomocí šablon jsme vytvořili zajímavá díla na téma ekologie a příroda. Práce nám šla skvěle od ruky, a to i přesto, že déšť nás nutil pracovat na velmi malém prostoru na schodišti galerie. Ale vyhráli jsme! Musíme si to zopakovat, až zase bude krásně a bezvětří.

Kytarový soubor Andante Aledeto v letošním školním roce

📅 Zveřejněno: 23. 09. 2019 - 23:10
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová