Základní umělecká škola Hořice

Žáci uspěli v Mezinárodní písňové soutěži Bohuslava Martinů

Se zpěvem a s úsměvem se vrátily děti ze ZUŠ Hořice z Mezinárodní písňové soutěže Bohuslava Martinů, která se konala ve dnech 17. – 20. října tohoto roku. V krásných prostorách Hudební školy Hlavního města Prahy tři dny zpívaly děti, pro které je zpěv náplní volného času a podle výkonů možná i budoucím povoláním.


Soutěž je mezinárodní a letos jsme slyšeli výkony zpěváků z Polska, Německa, Slovenska, Ruska a Česka. Pokud tam byli i z jiných zemí, tak ty už jsme v nabitém programu nestihli.
Naši školu reprezentovali čtyři zástupci, dvě děvčata a dva chlapci. Předpokladem úspěchu na takové soutěži jsou dobré nervy a dokonale zvládnutý repertoár. Protože je to soutěž písňová, podmínkou je předepsaná píseň B. Martinů, dále píseň lidová a umělá (v originále).
Kdo připravuje žáky na takové soutěže tak ví, že to není otázka měsíce, ale půl roku přípravy a možná i více. A sebelépe připravený žák může v stresové situaci, které na takových soutěžích jsou, udělat chybu, která ho stojí postup do dalšího kola nebo konec soutěže bez umístění. I to se stalo našim děvčatům. Slzička ukápla, ale to je soutěž.
Poslední den, v kategorii starších zpěváků (11 – 14let) zpíval Michal Janata a Filip Šťovíček. Míša bojoval a získal Čestné uznání. Filip Šťovíček předvedl svůj doposud životní výkon. Porota ocenila vyváženost techniky hlasu s výrazem písní a Filip získal 1. místo. Neuvěřitelné. Celý program budou moci zájemci slyšet na Vánočním koncertu školy dne 11. 12. v divadelním sálu hořické radnice.
Blahopřeji všem a přeji hodně dalších úspěchů.                                                                                          Vaškovová Zdenka
Foto zde:
 

Další aktuality ZUŠ Hořice

ZUŠ Hořice

ZUŠ OPEN

Srdečně zveme veřejnost 30. května před radnici. Představí se tu všechny obory školy.

Přečíst celé »
ZUŠ Hořice

Den pro rodinu s námi

Srdečně zveme celé rodiny v sobotu 11. 5. do Smetanových sadů. Mohou si poslechnout kapelu Vesmix a vytvořit zajímavou masku či loutku a zahrát si

Přečíst celé »