Základní umělecká škola Hořice

Výtvarníci se proletěli sluneční soustavou

S mladšími žáky Niny Rulfové a Blanky Bihelerové jsme se letos rozhodli vycestovat do vesmíru a hledat tam UFOny. Když nepochodíme, tak se alespoň něco o vesmíru dozvíme. Jenže, co by to bylo za tvoření bez zážitku! Nejdříve jsme se tedy všichni vydali na hvězdárnu a do planetária v Hradci Králové. Tam totiž mají nejmodernější digitální promítací přístroj, který je schopen velmi přesně a přesvědčivě simulovat pohyb ve vesmíru. Uvelebeni v sálu s polokoulí místo stropu můžeme letět!


To se děly divy! Nad hlavami nám nejdříve defilovala souhvězdí naší oblohy, a pak jsme se odpoutali od Země hledíc na ni z výšky 400 kilometrů. Tak daleko od Země totiž obíhá mezinárodní vesmírná stanice ISS. To je kolos! Jakmile byl prozkoumán ze všech stran, vyrazili jsme mezi planety naší sluneční soustavy.
Místy probíhal let tak rychle, že část publika ječela hrůzou, že se s nějakou planetou srazíme. Nádhera! Planety, přestože jejich povrch nenensl známky života, byly úchvatné. Skvělým průvodcem nám byl hvězdář pan Zima s kolegou. Kladli nám dosti záludné otázky, ale my jsme skoro vše vědeli. Plni zážitků jsme ještě velmi opatrně omrkli Slunce přes hvězdářský dalekohled v pozorovací kopuli, nakoupili nezbytné vesmírné suvenýry a mazali plni energie do školy tvořit. Musíme si přece vyrobit vlastní dalekohledy, abychom věděli, kam se vydat za těmi UFOny.
Foto UFOni se představují: Na hvězdárně: Hvězdářské dalekohledy: Zavařujeme vesmírnou mlhovinu:

Další aktuality výtvarného oboru

ZUŠ Hořice

Koncert pro mateřské školy

Čtvrtek 4 května byl opět po roce věnován hořickým mateřským školkám. Připravili jsme pro ně interaktivní dopoledne, kdy si děti vyslechly veselé písničky, mohly si

Přečíst celé »