Základní umělecká škola Hořice

Výlet za moderním uměním

Letošní absolventi se chtěli seznámit s moderním uměním. Nějaké příklady umělců  a jejich děl jsme si ukázali ve výtvarné dílně, avšak vidět naživo něco z moderního umění jsme se vydali do Národní galerie v Praze. Zde byli pro nás připraveni dva výukové programy. První byl v Salmovském paláci a čekal nás zde A.Warhol a jeho sítotiskové obrazy. Techniku sítotisku si žáci vyzkoušeli pod vedení milé lektorky a dle ní jim to šlo velice dobře a svižně. 

Druhý program nesl název – V galerii se skicákem a čekal na nás ve Veletržním paláci. Tam bylo hodně výtvarných děl, až se nám hlava točila. Tolik obrazů a plastik. Někdy na nás působily jako nějaký hlavolam, ale zkušená lektorka nám zodpověděla každou otázku, a tak naše mise došla svého naplnění. 

Program byl opravdu bohatý a cesta velmi rozmanitá, zvládli jsme vlak, tramvaj i metro a domů jsme se vrátili v noci. Ještě že nás potom čekal víkend a prázdniny. Tedy dost času vše vstřebat a zhodnotit a vzít si nějaké poučení do vlastního výtvarného názoru a tvoření.    

Další aktuality výtvarného oboru

ZUŠ Hořice

Koncert pro mateřské školy

Čtvrtek 4 května byl opět po roce věnován hořickým mateřským školkám. Připravili jsme pro ně interaktivní dopoledne, kdy si děti vyslechly veselé písničky, mohly si

Přečíst celé »