Základní umělecká škola Hořice

Vítězství v mezinárodní Mozartově soutěži

V krásných prostorách Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze se v sobotu 25. dubna konal 10. ročník mezinárodní soutěže v sólovém zpěvu. Soutěž pořádala Mozartova obec v České republice ve spolupráci s Deutsche Mozart-Gesellschaft (Augsburg) a Mozart-Gesellschaft (Chemnitz).


V porotě zasedli přední umělci jak naši tak i němečtí. Předsedou poroty byl dirigent Ivan Pařík, členy barytonista Národního divadla pan Vratislav Kříž, paní Marie Tremblay z university v Augsburgu, naše vynikající sopranistka a znalkyně Mozartova díla Jana Jonášová.
Celá soutěž je velice náročná nejen v technice Mozartových písní zpívaných v původním jazyce, ale i v konkurenci, která v letošním roce byla. V celkovém počtu přihlášených zpěváků byla převaha soutěžících z Německa, Maďarska a Slovenska.
Naše škola vyslala Filipa Šťovíčka, který soutěžil v nejmladší kategorii, kde jsou veškeré ceny nedělitelné. Filip má letos šťastný rok a i když jsem ho připravovala na to, že jede jen na zkušenou, předvedl vynikající výkon a zvítězil. Je to až neuvěřitelné, ale Filip Šťovíček získává v tomto školním roce již druhé místo na Mezinárodní soutěži. Filipovi můžeme všichni jen blahopřát, a kdo ho bude chtít slyšet, může zajet do Prahy, kde se bude na Bertramce konat koncert vítězů soutěže a určitě ho uslyšíme na některém z koncertů naší školy. Zároveň je třeba poděkovat paní Kláře Víchové, která Filipa doprovází. Výborný výkon klavíristy je součástí výkonu zpěváka.
Ještě jednou blahopřejeme! 

Foto zde:

Další aktuality ZUŠ Hořice

ZUŠ Hořice

ZUŠ OPEN

Srdečně zveme veřejnost 30. května před radnici. Představí se tu všechny obory školy.

Přečíst celé »
ZUŠ Hořice

Den pro rodinu s námi

Srdečně zveme celé rodiny v sobotu 11. 5. do Smetanových sadů. Mohou si poslechnout kapelu Vesmix a vytvořit zajímavou masku či loutku a zahrát si

Přečíst celé »