Základní umělecká škola Hořice

Úspěch v soutěži

Ve středu 16. března se v budově Základní umělecké školy Střezina v Hradci Králové konalo krajské kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na elektronické klávesové nástroje. Pro tento nástroj byla soutěž ministerstvem školství vypsána teprve podruhé.


Během celého dne se na pódiu vystřídalo celkem 31 soutěžících od nulté až po devátou kategorii. Každý musel zahrát jednu skladbu „bez doprovodu“, hodnotila se technika hry, stylovost interpretace, ovládání nástroje během hry, dramaturgie repertoáru a celkový umělecký dojem.

Základní uměleckou školu v Hořicích reprezentoval Miroslav Vlk, žák 2. ročníku hry na elektronické klávesové nástroje, ze třídy paní učitelky Kláry Víchové. V první kategorii získal Mireček 1. místo s postupem do celostátního kola, které se bude konat na přelomu dubna a května ve Františkových Lázních. Královéhradecký kraj zde bude reprezentovat celkem 9 soutěžících.

Z Mirečkova úspěchu má škola velkou radost a bude mu držet pěsti při reprezentování hořické základní umělecké školy v celostátním kole.  

Foto zde

Další aktuality ZUŠ Hořice

ZUŠ Hořice

ZUŠ OPEN

Srdečně zveme veřejnost 30. května před radnici. Představí se tu všechny obory školy.

Přečíst celé »
ZUŠ Hořice

Den pro rodinu s námi

Srdečně zveme celé rodiny v sobotu 11. 5. do Smetanových sadů. Mohou si poslechnout kapelu Vesmix a vytvořit zajímavou masku či loutku a zahrát si

Přečíst celé »