Základní umělecká škola Hořice

Třetí Evropský den hudby v Hořicích

Hodnotit něco co člověk dělá rád, co je krásné a co má smysl je těžké. Přesto bych se ráda zamyslela nad třetím ročníkem oslav tohoto Dne evropské hudby.
Během tří dnů čtyři koncerty, to je hodně i na větší město, než jsou Hořice. Ale každý z koncertů měl odlišný charakter a snad i proto byl zájem lidí velký a každému z posluchačů jsme se zavděčili.
V pátek 19. 6. večer vystoupilo u Obelisku orchestrální sdružení Dalibor se svým uměleckým vedoucím panem Janem Bílkem. Ten jako vždy s velikým šarmem, jemu vlastním, uváděl celý program a my všichni posluchači jsme odcházeli velice spokojeni. Honzo, díky.


V sobotu ZUŠka zkusila něco netradičního, a to zapojit do oslav i okolní obce. Byl to kostel sv. Máří Magdalény v Jeřicích, kde lidé projevili zájem o hudební vystoupení dětí z umělecké školy. Jaký byl náš údiv, když v sobotu 20. 6. nás v Jeřicích vítal plný kostel posluchačů v čele se starostou obce. A nechybělo ani občerstvení a hlavně díky s přáním účasti na adventním koncertu.
Den slunovratu 21. červen je hlavním dnem oslav Evropského dne hudby.
Odpolední vystoupení našich dětí v synagoze bylo hlavně koncertováním těch, kteří hrají na kytaru, zobcovou flétnu a také akordeon. Děti dokázaly to hlavní, předvedly velikou chuť k hraní a lásku k hudbě. Každé vystoupení bylo něčím zvláštní a zajímavé.
Večer oslavy vyvrcholily. V kostele Narození Panny Marie v Hořicích se konal slavnostní koncert, na kterém vystoupil pan Jaromír Soukup, pěvecký sbor ZUŠ Musica, který vede paní Ivana Václavů a klavíristka Klára Víchová. Hostem večera byla paní Jana Tomíčková Oblůková, varhanice, která přijela z Ostravy. Do svého repertoáru zařadila vesměs skladby J. S. Bacha, jehož výročí letos vzpomínáme a závěrečnou skladbu Leona Boellmanna Toccatu, která se řadí mezi nejnáročnější skladby. Hořické varhany si celkem pochvalovala, i když, jak řekla, potřebovaly by častější údržbu. Všem účinkujícím poděkoval starosta města a posluchači ocenili výkony všech účinkujících dlouhotrvajícím potleskem.
Děkuji všem, kteří se na letošních oslavách Evropského dne hudby podíleli a již začínáme připravovat ročník čtvrtý. FOTO ZDE:
Vaškovová Zdenka

Další aktuality ZUŠ Hořice

ZUŠ Hořice

ZUŠ OPEN

Srdečně zveme veřejnost 30. května před radnici. Představí se tu všechny obory školy.

Přečíst celé »
ZUŠ Hořice

Den pro rodinu s námi

Srdečně zveme celé rodiny v sobotu 11. 5. do Smetanových sadů. Mohou si poslechnout kapelu Vesmix a vytvořit zajímavou masku či loutku a zahrát si

Přečíst celé »