Základní umělecká škola Hořice

Středověk začíná na Kosti.

Letos jsme si vybrali díky anketě výtvarný projekt Středověk. Jsme zvědaví, co nám přinese a co nového se dozvíme a naučíme.
Středověk sice začal daleko dříve, ale pro výtvarníky 3. až 5. ročníku se tak stalo právě na původně gotickém hradě Kost. To proto, že tento hrad je nejblíže a zdá se být nejzachovalejší. 


Výpravy se zúčastnilo deset odvážlivců. Odvaha byla nutná hlavně cestou, protože všude bylo mokro a na zpáteční cestě pěkně pršelo. 
Nám to ale nevadilo, protože jsme absolvovali skvělou prohlídku hradu s výkladem. Ten průvodkyně doplňovala zákeřnými otázkami. Ale my jsme se nenechali zahambit, skoro všechno jsme věděli. Dokonce kolega Čeněk dokázal otevřít tajný zámek na staré kovové truhle. Poté, co jsme důkladně prošmejdili všechny hradní sály i místnůstky následovala zasloužená svačina. Posilněni, vyrazili jsme prozkoumat kamenné obydlí „Barušky“, celé vytesané ve skále. Taktak jsme se tam vešli. Pak ještě rychle kolem studánky údolím Plakánek, kde se již za středověku milířovalo hnědé uhlí a rychle zpět do podhradí. Dohnal nás totiž děšť, který nás pronásledoval až do vlaku. Ale my jsme se nakonec přece jen nerozpustili a šťasně dorazili domů do sucha a tepla. Foto zde:

Další aktuality výtvarného oboru

ZUŠ Hořice

Koncert pro mateřské školy

Čtvrtek 4 května byl opět po roce věnován hořickým mateřským školkám. Připravili jsme pro ně interaktivní dopoledne, kdy si děti vyslechly veselé písničky, mohly si

Přečíst celé »