Základní umělecká škola Hořice

Projektové dny s výtvarkou

Díky účasti školy na projektu „Šablony“ jsme si rozšířili obzory na projektových dnech. Navštívili jsme zajímavou továrnu – jednu z posledních, která vyrábí skleněné korálky všeho druhu. Je to Preciosa Ornela v Desné. Žasli jsme nad tím, co se musí všechno stát, než se takový korálek dostane na šňůrku na krku. Po těchto zkušenostech jsme pak v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou dokázali rozklíčovat spoustu zajímavostí z výstavy. Také jsme si mohli vytvořit vlastní šperk z pravé české „bižu“. V závěru odpoledne jsme vzali útokem místní velký obchod s komponenty pro tvorbu „bižu“. Nebýt prozřetelných pedagogů, dostali bychom se domů až za tmy. Materiál máme, tudíž se můžeme vrhnout na další tvorbu.
A do třetice jsme navštívili Harrachovské sklárny Novosad, které slouží jak k výrobě foukaného skla, tak jako atrakce pro turisty. Obdivovali jsme skláře, jak rychle a obratně dokáží vytvořit 500 – 800 krásných skleniček za směnu.

Další aktuality ZUŠ Hořice

ZUŠ Hořice

ZUŠ OPEN

Srdečně zveme veřejnost 30. května před radnici. Představí se tu všechny obory školy.

Přečíst celé »
ZUŠ Hořice

Den pro rodinu s námi

Srdečně zveme celé rodiny v sobotu 11. 5. do Smetanových sadů. Mohou si poslechnout kapelu Vesmix a vytvořit zajímavou masku či loutku a zahrát si

Přečíst celé »