Poděkování Magdaléně Pospíšilové za vzornou reprezentaci ve hře na příčnou flétnu

Ve dnech 28. dubna – 1. května 2017 se uskutečnil na konzervatoři  v Bratislavě již  5. ročník mezinárodní soutěže ve hře na příčnou flétnu pod názvem Flautiáda 2017. Tato soutěž je určená pro žáky základních uměleckých škol v první skupině a studentům  konzervatoří a hudebních gymnazií ve skupině druhé. Organizátoři této soutěže, kterými jsou profesorky hry na příčnou flétnu na Konzervatoři v Bratislavě  Mgr. Marta Braunsteinerová  a na Církevní konzervatoři v Bratislavě  Mgr.art. Ivica Gabrišová ji v roce 2007 založily a věnovaly  památce vynikajícího umělce, pedagoga  a dlouholetého učitele hry na příčnou flétnu na konzervatoři a Vysoké škole umění v Bratislavě  prof. Vladislavu Brunnerovi.

VIDEO ZDE

Soutěžící hodnotila  mezinárodní porota ve složení: předseda poroty  – Vladislav Brunner profesor flétny na Vysoké škole hudební ve Frankfurtu nad Mohanem (Německo), Katalin Stefula – první flétnistka Gewandhaus  orchestru v Lipsku (Německo), Zsuzanna Szélendi – profesorka  na konzervatoře v Péczi (Maďarsko), Hansgeorg  Schmeiser – profesor flétny na Universitě ve Vídní (Rakousko) a Jan Ostrý – profesor flétny na Pražské konzervatoři a hudební fakulty  Univerzity v Ostravě (Česko).

Této soutěže v šesti kategoriích se v každém novém ročníku účastní stále více mladých flétnistů z různých zemí Evropy a umělecká úroveň se neustále zvyšuje.   I v tomto ročníku tomu nebylo jinak. V první kategorii soutěžilo 42 mladých flétnistek a flétnistů  a ve druhé 45.

Magdaléna soutěžila v první kategorii 1/A do 13 let, ve které bylo přihlášeno celkem 20 soutěžících z různých zemí Evropy, a to     z Rakouska, Ruska, Maďarska, Slovinska, Polska, Slovenska  a z Česka. Zahrála skvěle. Také při závěrečném hodnocení a vyhlašování výsledků v této kategorii obdržela  od pořadatelů a poroty diplom s umístěním   Bronz Level  s konstatováním, že Silver Level jí utekl jen o setiny bodů. To sice trochu zamrzí, ale příště to může být zase lepší.

Protože se takto obsazené soutěže zúčastnila poprvé, tak jí za předvedenou hru a vzornou reprezentaci  školy  patří velké poděkování s přáním dalších úspěchů a radosti z hudby.

Ředitelka ZUŠ paní Z.Vaškovová  a  Jaromír Soukup uč. flétny.