Základní umělecká škola Hořice

Plenér v Mnichově Hradišti

Ve středu 22. května vyjelo 45 žáků školy na čtyřdenní plenér do bývalého kapucínského kláštera v Mnichově Hradišti. Zastoupeny zde byly všechny tři obory. Čekalo je hodně práce a také hodně zážitků. Výtvarný obor zde představil společný projekt se ZUŠ Mnichovo Hradiště „Napiš obraz“, a to na téma Můj Underground. Na vernisáži se sešly dvojice obrazů, které spojil text a fantazie.
Kytarový orchestr Andante Aledeto pilně trénoval na sobotní vystoupení v místním zámku, a tím zpestřil turistům prohlídku historických interiérů.
Dramaťáci se pro změnu zabrali do přípravy divadelního představení „Malý princ“ od Antoine de Saint-Exupériho a před odjezdem nám jej zahráli v rajské zahradě.
Společná tvorba nejen výtvarníků byla zaměřena na barokní architekturu a sochařství. S ní se mohli všichni žáci seznámit formou přednášek, videí, a také přímo v praxi návštěvou lapidária v kapli Svaté Anny. Nabyté znalosti využili v tvorbě živých soch a v kresbě a malbě.
Poslední večer plenéru si všichni zahráli v klikatých uličkách města bojovku „Najdi obraz“, čímž vzbudili zájem místních obyvatel, kteří celé dění s napětím pozorovali.
Plenér se vydařil také díky úžasnému geniu loci kláštera, pěknému počasí a příjemným lidem, se kterými jsme se setkali.
Plenér byl financován v rámci inovativního vzdělávání ze Šablon OP JAK pro ZUŠ.

Další aktuality ZUŠ Hořice

ZUŠ Hořice

„Napiš obraz“ na radnici

Výtvarný projekt, který byl vytvořen v rámci spolupráce ZUŠ Hořice a ZUŠ Mnichovo Hradiště můžete shlédnout ve foyer hořické radnice do konce letních prázdnin. Je

Přečíst celé »