Základní umělecká škola Hořice

Pěvecké oddělení ve školním roce 2014 – 2015

Pěvecké oddělení je složeno ze zpěvu sólového a zpěvu sborového. I když se oba obory často prolínají, budu mluvit o malých i větších sólistech.

Základem zpěvu není jen zdravý hlas schopný dalšího vývoje, ale hlavně pečlivá a pozvolná práce se zacházením celého hlasového ústrojí. Vždyť hlasivky jsou nejmenší a nejsnáze zničitelný nástroj. Když zpěvák všechny nástrahy a úskalí zvládne, získává základy toho nejkrásnějšího – zpěvu. A k tomu, aby se vše začínajícím zpěváčkovi podařilo, sloužíme my, pedagogové sólového zpěvu.


Pěvecké oddělení je ze všech oborů nejmenší. Sólový zpěv studuje 13 dětí, z toho jedna žákyně zpěv populární. Děti navštěvují hodiny sólového zpěvu, komorního zpěvu a některé zpěv sborový.
Tento školní rok byl rokem mimořádně úspěšným. A nebyl to jen Filip Šťovíček, o kterém už toho bylo napsáno hodně, ale i ti nejmenší – Petr Procházka, Karolína Nová, Barbora Cinová, Barbora Bénová, Veronika Soukupová, Michal Janata a další. Ti všichni si zaslouží pochvalu a poděkování za účast na pěveckých soutěžích regionálního charakteru a koncertech, na kterých zpívali. Šimon a Matouš Čepkovi výborně zvládli japonštinu a Matouš s velkým úspěchem zazpíval i na Slavnostech krásného umění v hořické radnici.
V příštím školním roce přichází nová učitelka sólového zpěvu, naše bývalá žákyně, která vyučuje sólový klasický zpěv a základy zpěvu populárního. Všichni zájemci, kteří budou splňovat podmínky přijetí se mohou přihlásit a budou vítáni.                         Z. V.

Další aktuality ZUŠ Hořice

ZUŠ Hořice

ZUŠ OPEN

Srdečně zveme veřejnost 30. května před radnici. Představí se tu všechny obory školy.

Přečíst celé »
ZUŠ Hořice

Den pro rodinu s námi

Srdečně zveme celé rodiny v sobotu 11. 5. do Smetanových sadů. Mohou si poslechnout kapelu Vesmix a vytvořit zajímavou masku či loutku a zahrát si

Přečíst celé »