Mezinárodní soutěž Pro Bohemia Ostarva

Letošní školní rok je ve znamení soutěží hudebního oboru. Nejsou to jen soutěže, které pořádá MŠMT, ale i různé regionální a také mezinárodní přehlídky.
Soutěž Pro Bohemia Ostrava patří k prestižním soutěžím, kde se představují žáci ZUŠ a konzervatoří z mnoha států. Každý rok je soutěž vypsána pro jiný nástroj. Tentokrát to byl klavír, sólový zpěv, hra na varhany a dechové nástroje. V krásném prostředí konzervatoře Leoše Janáčka soutěžili žáci v rozmezí 5 – 19 let. Často se v jedné kategorii setkali studenti zušek a konzervatoří a rozhodování porot, které byly složeny z předních evropských a našich pedagogů, bylo těžké.

Do Ostravy se letos vydaly i dvě zástupkyně naší školy. Magdaléna Pospíšilová ze třídy Jaromíra Soukupa a Alžběta Veselá ze třídy Zdenky Vaškovové.
Náročnost celé soutěže a nervové vypětí soutěžících bylo důvodem častého pláče i nervových kolapsů.
Alžběta Veselá má dar muzikálnosti a pěveckého výrazu, a tak v 0. kategorii při velké konkurenci získala v sólovém zpěvu krásné 3. místo.
Magdaléna Pospíšilová se chystá ke studiu na konzervatoři. Svoji hudebností zaujala porotu, ale soutěžit s konzervatoristy z Chorvatska, Polska, Rakouska a našimi hráči je velmi těžké. I když nezískala žádnou cenu, tak slovní ohodnocení poroty dává předpoklady, že o ni v budoucnu často uslyšíme.
Oběma našim žákyním blahopřeji a v dalším studiu přeji hodně úspěchů. FOTO ZDE:

Zdenka Vaškovová, ředitelka školy