Základní umělecká škola Hořice

Malba se šablonou i přes šablonu

Na jaře pučí a kvetou, v létě nesou šťavnaté plody, na podzim září hřejivými barvami a v zimě konečně odpočívají pod nánosy bílého sněhu… A kromě toho nám dávají kyslík, bez kterého by život, tak jak ho známe, nebyl na naší planetě možný. Ano, řeč je o stromech! 

Mnoho nám poskytují a téměř nic nežádají. A tak jsme se rozhodli věnovat jim alespoň trochu času ze své tvorby. Nechali jsme je v klidu odpočívat a v pondělí 25. a v úterý 26. ledna 2021 použili siluety jejich „zimujících těl“ jako inspiraci pro poslední online setkání věnované malbě přes šablonu. Vznikla celá řada košatých stromů i útlých stromečků (ve verzi s přilepenou původní šablonou i bez), jejichž koruny jsou někdy spletité a bohatě větvené, jindy střídmé, skromné a mírné – stejně jako různorodé osobnosti samotných tvůrců. Jejich hotová a někdy jen rozpracovaná díla si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii. 

Autorem práce na titulní fotografii je Kratochvílová Emmička z 1. ročníku výtvarné přípravky. Fotky ostatních prací jsou řazené dle abecedního seznamu autorů: Bachmann Jan a Matouš, Burian Petr, Famfulíková Elenka, Holman Jáchym, Hrádkovi Kryštof a Stela, Karešová Kateřina, Klymyšyn Eliška, Korbelová Justýna, Kratochvílová Emma, Krupičkovi Alex a Karin, Krylová Adéla, Luňák Antonín, Stuchlíková Anna, Šaršonovi Metoděj a Žofie, Špicarová Anežka, Tretiníková Lucie a Veselá Johanka.

Další aktuality výtvarného oboru

ZUŠ Hořice

Koncert pro mateřské školy

Čtvrtek 4 května byl opět po roce věnován hořickým mateřským školkám. Připravili jsme pro ně interaktivní dopoledne, kdy si děti vyslechly veselé písničky, mohly si

Přečíst celé »