Základní umělecká škola Hořice

Kukuřice

Na začátku roku volím téma, které řeší skoro všechny skupiny, než se vše rozběhne jak má. Letošní výzvou byl projekt s názvem Kukuřice. 

Nejprve jsme zjišťovali něco o jejím původu. Každý světadíl má totiž svou typickou rostlinu, na které lidstvo vyrostlo. Amerika má kukuřici. Původně to byla slaboučká stepní rostlina rodící několik drobných zrn. Postupným pěstováním se z ní stala dnešní obrovská rostlina, jejíž palice může mít i tisíc zrn. A byli to právě indiáni, kteří kukuřičná zrna sušili na horkých kamenech. Při tom zrna hlasitě pukala, a tak vynalezli popcorn.

A pak už to šlo samo. Obdivovali jsme velikost rostliny, počítali jsme, kolik zrn má jeden klas. Kukuřici jsme tiskli do hlíny a ze zrn sestavovali různé vzory. Využili jsme i kukuřičné listy. Na povrchu jsou tuhé, ale uvnitř jsou jemné a toto šustí se dá krásně tvarovat. Obrovský úspěch měl u dětí popcorn. Chtěly ho co nejvíce, a proto vzniklo největší popcornové zrnko na světě a také vlastní autoportréty s popcornem. Keramické mísy na toto skvělé jídlo děti s nadšením vytvořily.

Tento projekt byl opravdu velmi dobrý.

Další aktuality výtvarného oboru

ZUŠ Hořice

Koncert pro mateřské školy

Čtvrtek 4 května byl opět po roce věnován hořickým mateřským školkám. Připravili jsme pro ně interaktivní dopoledne, kdy si děti vyslechly veselé písničky, mohly si

Přečíst celé »