Základní umělecká škola Hořice

Krajské kolo soutěže MŠMT v sólovém a komorním zpěvu

Základní umělecká škola Habrmanova v Hradci Králové hostila 3. března 2015 všechny zpěváky ze ZUŠ, kteří postoupili z okresních kol.
Z naší školy se krajského kola zúčastnil Šimon Čepek v nulté kategorii, s ním Barbora Bénová a ve třetí kategorii Filip Šťovíček. V konkurenci obsadili zpěváci druhá místa.


Letošní školní rok je ve znamení soutěží. Ať v dechových nástrojích, kde školu úspěšně zastupovali žáci učitelů paní Václavů Ivany, Jiřího Horáka, Luboše Vícha a Jaromíra Soukupa (článek napsala paní Václavů) nebo v sólovém zpěvu. Krajské kolo ve hře na dechové nástroje se bude konat 26. 3. V ten samý den zároveň proběhne celostátní soutěž nazvaná Jarní Petrklíč, kde budou zpívat nejmladší zpěváčci naší školy Šimon a Matouš Čepkovi a vedle nich Filip Šťovíček, Lenka Kovářová a Žaneta Krátká. Žáci jsou ze třídy Z. Vaškovové. Zároveň probíhá i soutěž ve hře na klavír, kde nás bude zastupovat Žaneta Krátká a Filip Šťovíček (třída L. Václavů). Věřím, že „spanilá jízda“ mladých umělců bude pokračovat k radosti učitelů a rodičů, neboť v dubnu pokračují další soutěže, o kterých přineseme další podrobnosti.
Ráda bych poděkovala všem pedagogům za výbornou přípravu žáků na tyto akce, protože jestli je něco práce nad povinnost učitele, potom to jsou soutěže. Zároveň chci poděkovat paní Kláře Víchové za výborný klavírní doprovod u všech dětí. Foto zde:
Zdenka Vaškovová

Další aktuality ZUŠ Hořice

ZUŠ Hořice

ZUŠ OPEN

Srdečně zveme veřejnost 30. května před radnici. Představí se tu všechny obory školy.

Přečíst celé »
ZUŠ Hořice

Den pro rodinu s námi

Srdečně zveme celé rodiny v sobotu 11. 5. do Smetanových sadů. Mohou si poslechnout kapelu Vesmix a vytvořit zajímavou masku či loutku a zahrát si

Přečíst celé »