Základní umělecká škola Hořice

Krajské kolo Karlovarského skřivánka

Celostátní pěvecká soutěž Karlovarský skřivánek patří k soutěžím prestižním a je určena pro zpěváky od 6 do 15 let. Soutěž pořádá Mezinárodní centrum Antonína Dvořáka a ZUŠ Karlovy Vary.
Smyslem celé soutěže je vytvářet příležitosti pro talentované žáky a zároveň vyhledávat nové talenty a získat objektivní pohled na stav hudebního mládí a hlasových dispozic dětí a mládeže. Soutěž je vyhlašována každoročně a v roce 2016 je vyhlášen již XXI ročník této soutěže.
Ne každý si ale může v Karlových Varech zazpívat. Finálovému klání předchází řada školních a oblastních kol, kde porota vybírá ty nejlepší z nejlepších.
Ve čtvrtek 4. 2. 2016 se konalo oblastní kolo soutěže na ZUŠ v Jaroměři, kde v kategorii C1 reprezentoval základní uměleckou školu Hořice jako jediný z Hořic Filip Šťovíček. A zase nezklamal. Filip za klavírního doprovodu pana Luďka Václavů získal první místo a v březnu odjíždí reprezentovat naší školu a zároveň i město Hořice do Karlových Varů.
Blahopřejeme a „Zlom vaz“. FOTO ZDE:

Zdenka Vaškovová

Další aktuality ZUŠ Hořice

ZUŠ Hořice

ZUŠ OPEN

Srdečně zveme veřejnost 30. května před radnici. Představí se tu všechny obory školy.

Přečíst celé »
ZUŠ Hořice

Den pro rodinu s námi

Srdečně zveme celé rodiny v sobotu 11. 5. do Smetanových sadů. Mohou si poslechnout kapelu Vesmix a vytvořit zajímavou masku či loutku a zahrát si

Přečíst celé »