Základní umělecká škola Hořice

Koncert malých géniů

Pod tímto názvem se 12. července uskutečnil zajímavý koncert v rámci již 17. ročníku Hudebního festivalu ve Znojmě, na kterém ZUŠ Hořice reprezentovala Eliška Horáková. Komise vybrala 7 malých virtuosů z Česka i zahraničí, kteří ještě nedovršili 12 let. Každý z hráčů měl připravený desetiminutový program. Eliška zahrála tři skladby různých stylových období na příčnou flétnu, a za to byla odměněna vytrvalým potleskem. Všichni interpreti hráli tak dokonale, že kdybyste zavřeli oči a nevěděli, že hraje dítě, zajisté byste typovali nějakého slavného virtuosa. Počasí koncertu přálo a věhlasný houslista pan Pavel Šporcl zaštiťoval svojí osobností celou akci.
Je velmi potěšující, že Eliška dokázala podat tak skvělý hráčský výkon, a to i přesto, že se téměř rok učila hře na příčnou flétnu distančně. Velká poklona patří také panu učiteli Jaromíru Soukupovi, který Elišku odborně vede a samozřejmě Eliščiným rodičům, kteří ji podporují.

Další aktuality ZUŠ Hořice

ZUŠ Hořice

ZUŠ OPEN

Srdečně zveme veřejnost 30. května před radnici. Představí se tu všechny obory školy.

Přečíst celé »
ZUŠ Hořice

Den pro rodinu s námi

Srdečně zveme celé rodiny v sobotu 11. 5. do Smetanových sadů. Mohou si poslechnout kapelu Vesmix a vytvořit zajímavou masku či loutku a zahrát si

Přečíst celé »