Kniha jako vánoční dárek

Výtvarka má oproti jiným oborům tu výhodu, že si zde můžete vytvořit krásné, estetické a užitné dárky k Vánocům. Na to jsme pamatovali i letos a přizvali naši dlouholetou kolegyni, absolventku Marii Smolej, která nás naučila, jak si svépomocí vytvořit sešit na zápisky či dokonce knihu. Kniha se starou koptskou vazbou je opravdu krásná a dá se vyrobit i z moderních materiálů. Jen řemeslo je již velmi staré. Ke slovu přišla i jehla a pevná nit. Je s podivem, jak precizně mladí výtvarníci pracovali. Pochvalu si tedy zaslouží všichni, lektorka i mladí knihaři.
Otázka na závěr: Jestlipak víte, odkud pochází Koptové?
FOTO ZDE:

Další aktuality výtvarného oboru

ZUŠ Hořice

Výprava za Uměnou

Dne 21. a 22. ledna jsme se s žáky 4. a 5. ročníku z pobočky v Lázních Bělohrad zúčastnili výjezdu do Hořického muzea na výstavu

Přečíst celé »
ZUŠ Hořice

Portrét Zimy

Zima letos vládne jako už dlouho ne. A tak jsme se rozhodli dát ji trochu lidské podoby – ve výtvarce si to přece můžeme dovolit.

Přečíst celé »