Základní umělecká škola Hořice

Jak pracuje pěvecké oddělení?

Je zbytečné vyjmenovávat úspěch i neúspěchy dětí, kteří studují sólový zpěv. Představa takového studia je různá. Většina rodičů vidí své dítě jako vítěze televizních soutěží, vidí jen samé úspěchy, ale nechápe práci, která všemu předchází.


Pro studium sólového zpěvu přijímáme děti, které mají základní pěvecké předpoklady. Zdravý hlas schopný dalšího vývoje, vrozenou muzikálnost a hlavně chuť zpívat. Přednost dostávají mladší zpěváčci, kteří již na základní škole tyto předpoklady splňují a často je i doporučení jejich učitelek ze ZŠ rozhodující.
Při přijímacích zkouškách děti zazpívají lidovou písničku, vytleskávají rytmus a přenášejí tóny do své hlasové polohy. Ne vždy se během několika minut pozná talent dítěte. Tréma, nervozita hrají své. Proto jsou ideální malé děti, které v přípravné hudební výchově seznamují formou her jak se zpěvem tak ale i s kreslením, divadlem a vším, co je pro talent důležité.
Končí školní rok 2013-14 a my pomalu bilancujeme výsledky práce pěveckého oddělení. Soutěže tvoří samostatnou kapitolu v připravované Ročence ZUŠ, kde jsou také úspěchy v přijímacích řízeních na školy uměleckého a pedagogického zaměření.
Na naší škole vyučují zpěv paní Zdenka Vaškovová a paní Andrea Jiskrová, která také vyučuje popový zpěv. Příjem nových žáků je velmi omezený, je daný kapacitou školy. Zájemci o studium sólového zpěvu mohou přijít v době od 16.6. – 20.6. v odpoledních hodinách, nebo se telefonicky domluvit na čísle 493 622685, 602 279 149.

Zdenka Vaškovová, ředitelka školy

Další aktuality ZUŠ Hořice

ZUŠ Hořice

ZUŠ OPEN

Srdečně zveme veřejnost 30. května před radnici. Představí se tu všechny obory školy.

Přečíst celé »
ZUŠ Hořice

Den pro rodinu s námi

Srdečně zveme celé rodiny v sobotu 11. 5. do Smetanových sadů. Mohou si poslechnout kapelu Vesmix a vytvořit zajímavou masku či loutku a zahrát si

Přečíst celé »