Základní umělecká škola Hořice

Hořické hudební mládí se loučí s japonskými výtvarníky

Tři dny prožité se skupinou japonských výtvarníků byly plné krásy, pohody a zajímavostí.


V rámci Festivalu krásných umění 2014 jsme měli možnost poznat a být součástí čajového obřadu paní Darji Kawasumi, majitelky restaurace Miyabi v Praze.
Ve výstavních prostorách Galerie plastik jsme obdivovali výstavu současného japonského umění, díla japonských výtvarníků, účastníků festivalu. A večer koncert, který nikoho nenechal na pochybách, že z Japonska přijelo to nejlepší. Měla jsem možnost být na generálce koncertu a paní Akiko Sasaki a paní Jitka Hosprová jsou dámy, za které klavír a viola hluboce mluví.
V neděli večer se japonští hosté loučili. Pozvání od iniciátora celého festivalu pana Tomáše Matese k večernímu vystoupení naší školy bylo pro mě překvapením a zároveň velkou radostí. A teď to začalo. Co hrát, zpívat, čím překvapit?  Matouš Čepek zazpíval dvě japonské písničky v originále. Když řeknu, že všem vyrazil dech, tak to je pravda. Matoušek se písničky učil celé prázdniny. Nevěřila jsem, že je zvládne, ale zvládl.
Housle jsou v Japonsku oblíbený nástroj a Anna Jirásková sklidila za svůj výkon zasloužený potlesk. Hořické písně zazpívala Žaneta Krátká a Filip Šťovíček.
Japonští hosté naopak velmi obdivovali nový školní kalendář, který obsahuje žákovské práce. Krásný večer jsme si všichni užívali a já myslím, že na něho budeme dlouho vzpomínat. Děkujeme vedení města a hlavně vedoucímu Galerie plastik panu Tomáši Matesovi za nevšední zážitky. Už se těšíme se na příští rok na druhý ročník Festivalu krásných umění 2015.
Zdenka Vaškovová

Další aktuality ZUŠ Hořice

ZUŠ Hořice

ZUŠ OPEN

Srdečně zveme veřejnost 30. května před radnici. Představí se tu všechny obory školy.

Přečíst celé »
ZUŠ Hořice

Den pro rodinu s námi

Srdečně zveme celé rodiny v sobotu 11. 5. do Smetanových sadů. Mohou si poslechnout kapelu Vesmix a vytvořit zajímavou masku či loutku a zahrát si

Přečíst celé »