Základní umělecká škola Hořice

Co pro vás připravujeme na dobu adventní?

K prosinci patří tradičně množství koncertů a představení jak pro rodiče žáků, tak i pro veřejnost.

Novinkou letos je pořádání adventních koncertů, na kterých vystoupí žáci školy, bývalí absolventi a hosté. Koncerty se budou konat v kostele Narození Panny Marie za podpory města Hořice a pana faráře Depy. Veškeré dobrovolné vstupné bude věnováno na opravu a údržbu kostela.
První koncert 29. listopadu již tradičně patří k těm nejvíce navštěvovaným.
Z hořických souborů se představí pěvecký sbor MUSICA vedený paní Ivanou Václavů. Hostem koncertu bude varhaník pan Ondřej Vávra a komorní soubor příčných fléten. Určitě příjemným překvapením pro všechny bude mladá sopranistka Kateřina Killarová, bývalá žákyně naší školy a od října 2015 již členka opery Slovenského národního divadla v Bratislavě.
Začátek koncertu bude v 19 hodin.
Druhý koncert se bude konat 13. prosince v 10 hodin. Je nazvaný „ Zpívání u Betlému“ a je plně v režii žáků naší školy. Tento koncert patří k tradicím adventních vystoupení a návštěvníci se mohou zaposlouchat do vánočních skladeb a melodií.
Novinkou všech koncertů je  koncert v kostele Narození Panny Marie 20. prosince na Zlatou neděli a podle ní je nazvaný koncertem „ Zlatým“. Hostem večera jsou manželé Krčmárikovi (housle a klavír), v jejichž podání si poslechneme skladby českých a světových autorů. Z hořických souborů zazpívá pěvecký sbor BONA VITA, na varhany zahraje Cecílie Škubalová a zazpívá Petra Hamáčková. Začátek tohoto koncertu bude v 19 hodin.
O klavírní doprovod všech koncertů se postarají paní Klára Víchová a pan Luděk Václavů.
Všechny milovníky hudbymilovné srdečně zveme.

Vaškovová Z.

Další aktuality ZUŠ Hořice

ZUŠ Hořice

ZUŠ OPEN

Srdečně zveme veřejnost 30. května před radnici. Představí se tu všechny obory školy.

Přečíst celé »
ZUŠ Hořice

Den pro rodinu s námi

Srdečně zveme celé rodiny v sobotu 11. 5. do Smetanových sadů. Mohou si poslechnout kapelu Vesmix a vytvořit zajímavou masku či loutku a zahrát si

Přečíst celé »