Základní umělecká škola Hořice

Bitva o hrad

Nedá se nic dělat, středověk vrcholí. Poslední předprázdninovou výtvarku jsme se rozhodli, že si ten konec pořádně užijeme. Uspořádám bitvu o hrad. Ten jsme si raději ani nepojmenovali, aby nám ho nebylo líto, až se ocitne v troskách. Inspiraci a strategii jsme načerpali v dokumentu Štíty království českého. 
Nanosili jsme na zahradu všechny možné krabice, co jich bylo široko daleko – to byl náš stavební materiál, vyrobili papírové koule do obléhacího praku typu blida, namalovali prapory a mohlo se začít. Rozdělili jsme se na hradní pány a dobyvatele hradu a bitva mohla začít. Pravidla jsme pilovali za pochodu. Bitka to byla divoká. Chvílemi to vypadalo, že hrad každou chvíli podlehne, ale chvílemi zase docházelo prakům střelivo. Nakonec přišly obě skupiny o prapory a bitva skončila remízou. Pak jsme se ještě na památku vyfotili v krajině po bitvě a pustili se do úklidu. 
A tak byla dobita i dobyta poslední bašta středověku!
FOTO ZDE:
 

Další aktuality výtvarného oboru

ZUŠ Hořice

Koncert pro mateřské školy

Čtvrtek 4 května byl opět po roce věnován hořickým mateřským školkám. Připravili jsme pro ně interaktivní dopoledne, kdy si děti vyslechly veselé písničky, mohly si

Přečíst celé »