Základní umělecká škola Hořice

Bijoux de Bohéme

Bijoux de Bohéme zní opravdu vznešeně. Takto bývala a stále ještě je známá česká bižuterie z Jablonecka. My jsme se chtěli o této skutečnosti přesvědčit, a tak jednoho krásného podzimního dne jsme se krkolomně dopravili až do Muzea českého skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.  


Velmi pěkně se nám věnovala muzejní pedagožka paní Jaroslava Novotná, která nás provedla expozicí, vyzkoušela z dějin umění a připravila skvělou tvůrčí dílnu. Věřte nevěřte, strávili jsme zde skoro tři hodiny, které bleskurychle utekly. Najednou jsme zjistili, že nám pořádně vyhládlo. Půlhodinka v bistru to spravila a my mohli pokračovat k dalšímu cíli, což byl obří obchod s korálkami. Někteří zde utratili veškeré své úspory, ale nikdo nelitoval. Všichni jsme si nějakou tu bijoux nakoupili. Někdo v muzeu, jiní v korálkárně. Myslím, že zážitky z tohoto výletu hned tak nevyblednou. Shodli jsme se, že se tam ještě pojedeme podívat a vezmeme s sebou i příbuzenstvo. Bijoux de Bohéme je opravdu světová, tak si nezapomeňte do Jablonce vyrazit na výlet. 
PS: Úspory s sebou!
Foto zde:

Další aktuality výtvarného oboru

ZUŠ Hořice

Koncert pro mateřské školy

Čtvrtek 4 května byl opět po roce věnován hořickým mateřským školkám. Připravili jsme pro ně interaktivní dopoledne, kdy si děti vyslechly veselé písničky, mohly si

Přečíst celé »