Přeskočit na obsah...

Za největší psy považujeme elipsy

Válec se svými elipsami sice patří mezi základní prostorová tělesa, která aktuálně studujeme, ale "válet se" určitě není naší současnou motivací (a to ani v "době covidové"). Spíše se to snažíme nějak "skoulet"! S čím? No přeci se záludnými pravidly jednobodové a dvoubodové perspektivy.

Přesně tak se totiž nazývá "protivník", kterému se žákyněmi 5. ročníku výtvarného oboru šlapeme na paty. Kreslíme, děláme fotografie obrazovky (tzv. screenshoty) a v programu Adobe Photoshop, sdíleném do online prostředí naší “virtuální třídy”, si dáváme okamžitou zpětnou vazbu. Výuka tedy probíhá v reálném čase a na případný pokrok či chybu je možné reagovat téměř okamžitě… Až na ten osobní kontakt – ten nám pořád chybí :-)

V pondělí 1. března se holky “vrhly” do kompozice sestavené z kvádrů a válců a poprvé si vyzkoušely dlouho očekávané stínování. Příště si od strohých, geometrických tvarů odpočineme a budeme se zabývat obrysovu kresbou a stíny neobyčejně obyčejné zeleniny…

Autory zveřejněných prací (rozpracovaných i hotových) jsou: Karešová Kačka, Solovjevová Inka, Stuchlíková Anička, Špicarová Anežka a Veselá Johanka.