PÍSNIČKA na Perníkovém festiválku v Pardubicích

Ve čtvrtek 24.4. se pěvecký sbor PÍSNIČKA účastnil v Pardubicích již po čtvrté přehlídky dětských pěveckých sborů, která je určena mladším zpěváčkům, nazvané Pardubický festiválek. Letošními účastníky byly například sbory z Náchoda, Mladé Boleslavi,Třebíče, Prahy, Heřmanova Městce, Pardubic.

Tato akce je velmi příjemná, probíhá v přátelském prostředí kulturního domu Hronovická a my si ji užíváme, protože  to pro nás zároveň představuje možnost společného výletování a společných zážitků. Po přehlídce jsme slupli oběd a hurá na výstavu Pračlověk. Nesměla chybět ani zmrzlina z Pernštejnského náměstí a už nás hnaly mraky zpět do autobusu. Stihli jsem to tak tak, průtrž na sebe nenechala čekat, ale z autobusu se na ni dívá docela hezky. Objednaná prohlídka Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou byla načasovaná skvěle, tam nám totiž déšť vůbec nevadil. Jen nás trošku vyděsil pan průvodce Luděk Šorma, některé děti se tak bály jít do začarovaného lesa, že jsme se navzájem museli držet za ruce a dodávat si odvahy. Ježidědek už tolik hrůzy nenahnal a perníčky byly sladké.

foto zde