Sněhuláci na horách aneb Nezvykle „sportovní“ malba přes papírové šablony

V pondělí 18. a v úterý 19. ledna 2021 jsme se v rámci online výtvarky tento školní rok asi už naposled věnovali sněhulákům a možnostem jejich ztvárnění. Umístili jsme je do prostředí hor a nechali je hlídat dva odpočívající stromy zakryté sněhobílou peřinou. A jaká k nim vedla cesta? Rázná, srázná a svažitá:

Museli jsme zdolat hromady instrukcí, rad, ukázek a prodrat se lavinou dotazů a připomínek, valících se soutěskou drobné webkamery od dětí směrem k začínajícímu horskému vůdci (tedy panu učiteli), který za normálních podmínek vede v „zušce“ vcelku poklidný “oddíl” výtvarníků. Museli jsme se prokreslit a prostříhat k tenké, nepřerývané lince, která nám pomohla vytvořit sněhovou pokrývku horského jezera a současně umožnila vznik papírové šablony, s jejímž přispěním se před námi po několika klopýtnutích konečně objevila vytoužená malba zimní krajiny. A konečně jsme museli čelit nárazovým výpadkům internetového spojení a připojení a dávat pozor, abychom do nějakého dílčího úkolu zbytečně nezabředli a mohli se společně setkat v kýženém cíli, “hurááá!”.

Teď už sedíme v teple a suchu u večerního čaje a po dnešním strmém výšlapu nám v hlavě zůstávají jen úsměvné vzpomínky. Tak zase za týden! Děkuji všem zúčastněným a jejich přeživším rodinám a budu se těšit na další extrémně sportovní dobrodružství 🙂

Autorem prací na titulní fotografii je Lukáš Plod z 3. ročníku výtvarného oboru a jeho babička. Fotky ostatních výtvorů (a třeba i rozpracovaných, nedokončených) jsou řazené dle abecedního seznamu autorů: Famfulíková Elenka, Fiutowská Emilka, Holman Jáchym, Hrádkovi Kryštof a Stela, Klymyšyn Eliška, Kratochvílová Emmička, Krupičkovi Alex a Karin, Krylová Adélka, Luňák Tonda, Plod Lukáš, Stuchlíková Anička, Šaršonovi Metoděj a Žofinka, Špicarová Anežka, Tretiníková Lucka a Veselá Johanka.