Přeskočit na obsah...

Informace pro žáky Blanky Bihelerové

Informace pro žáky B. Bihelerové:

Vážení rodiče, 
prosím, uhraďte laskavě školné za druhé pololetí do konce února, můžete si rozdělit platbu na 2 části (únor/březen) viz Úplata za vzdělání. Bohužel dle vyhlášky o ZUŠ nemůžeme poskytovat úlevu na školném neb se učíme distančně.
Děkuji za pochopení,
Blanka Bihelerová

Milé kolegyně a milí kolegové,
ve středu 24. 2. se opět sejdeme distančně v 16:00 hodin, přihlásíte ne na https://meet.vpsfree.cz/vytvarky
Budete potřebovat tužku, základní barvy temper (červená, žlutá, modrá + bílá, (černá)), paletu nebo misku od ovoce, plochý silnější a tenčí štětec, hadr na barvy, sklenici na vodu, výkres A3 + tvrdou podložku pod něj třeba z kartonu, popř. staré noviny jako podložku na stůl. Předlohu (každému připravím) - nutno vyzvednout.
Výtvarný materiál viz výše si vyzvedněte ve výtvarce ve středu 24. 2. mezi 14. a 15:30. hodinou nebo v úterý 23. 2. v Havlíčkově ulici mezi 13. a 17. hodinou. Ostroměřským žákům přivezu domů.

Těší se kolegyně Blanka Bihelerová

Inspirace pro zimní tvorbu zde: https://aesthesiamag.wordpress.com/2017/12/31/andy-goldsworthys-ice-and…

Inspirace na podporu ptactva - jak vytvořit jednoduché krmítko pro ptáky:https://www.birdlife.cz/vyrobte-ptakum-vlastni-krmitko/

 

Úkoly, které máte níže, stále platí, budeme v nich pokračovat až se zruší distanční výuka, ale můžete na nich stále pracovat.
Komiksový příběh:
Již jsme si vytvořili nástin hlavní postavu nebo postavy příběhu. Můžete na ní ještě pracovat a vymýšlet kamarády nebo postavy, se kterými se naši hlavní hrdinové setkají:
Hlavní postava (1 nebo 2 postavy) – jméno (nejlépe podle vlastností nebo dovedností)
její charakterové vlastnosti
její dovednosti
její vzhled
prostředí, kde žije (obydlí)
její vztahy s okolím (kamarádi a nepřátelé a jiné postavy)
Jak se postava na daném místě ocitla (doputovala, narodila se tam apod.)

Dalším úkolem bude ztvárnění obydlí.
Na přiložený výkres A4 namalujete vnitřek obydlí hlavní postavy. Dejte si na tom záležet neb to musí být útulné tak, aby se tam ta postava cítila dobře a bezpečně. Pokud máte více postav, můžete namalovat 2 vnitřky obydlí a /rozdělíte si výkres na 2 části. Malujte nejlépe pastelkami, můžete i v kombinaci s vodovkami. Můžete použít černou konturku.(tenký fix). Můžete do obydlí umístit hlavní postavu, například, jak odpočívá nebo něco kutí.

Další úkol bude ztvárnit obydlí z venku.
Opět na stejný formát namalujete, jak obydlí vypadá z venku. Opět detailně a stejnou technikou. Postava nebo i více dalších postav tam můžete zakomponovat.

Další úkol: namalujte další zajímavé postavy a popište jejich vztah s hlavní postavou, vzhled, vlastnosti.

Klídek a pohodička se mění na začátek zápletky. Něco se stane, a to rozhýbe děj. Zkuste o tom popřemýšlet a napsat si krátký záznam. Po příchodu do školy začneme již kreslit komiks a zakomponujeme do něj vaše vzniklá díla.

Držím Vám palce, ať se dílo podaří! Vaše kolegyně

Rozvrh výuky pro školní rok 2020/2021:
Středečňáci 1. skupina: 14:00 - 16:15 hodin
Středečňáci 1. skupina: 16:30 - 18:45 hodin
 

Tel.: 731165812, mail: bihelerova@zushorice.cz