Výlet za moderním uměním

📅 Zveřejněno: 05. 11. 2019 - 22:32
✒️ Napsal/a: ruzena

Letošní absolventi se chtěli seznámit s moderním uměním. Nějaké příklady umělců  a jejich děl jsme si ukázali ve výtvarné dílně, avšak vidět naživo něco z moderního umění jsme se vydali do Národní galerie v Praze. Zde byli pro nás připraveni dva výukové programy. První byl v Salmovském paláci a čekal nás zde A.Warhol a jeho sítotiskové obrazy. Techniku sítotisku si žáci vyzkoušeli pod vedení milé lektorky a dle ní jim to šlo velice dobře a svižně.

Mák

📅 Zveřejněno: 04. 11. 2019 - 22:12
✒️ Napsal/a: ruzena

Na začátku tohoto projektu byla jedna stařenka, která si kupovala rohlíky a pytlík pak vyklepala na kompost. Z toho jí vyrostly makovice. Ty vytrhala a velikou otep nám dala do výtvarky. A pak už to šlo samo. Tvořili jsme maková pole a počítali, kolik zrníček skrývá makovice. Kmání byla i modelovaná maková jídla. Otiskovali jsme makovice do hlíny. Děti dávaly makovicím své barvy a vytvářely makové panenky. To bylo radosti. Tak ať žije mák!

Opět tvoříme v galerii plastik

📅 Zveřejněno: 06. 10. 2019 - 20:08

Pršelo, pršelo, jen se lilo, ale nás to od umění neodradilo. Navštívili jsme zajímavou výstavu mladých slovenských umělců a nechali se inspirovat jením z nich. Autor zde představil díla vytvořená airbrushem neboli americkou retuší. My, nemaje "vzdušný štětec", vzali jsme za vděk spreji v plechovkách a pumpičkách a za pomocí šablon jsme vytvořili zajímavá díla na téma ekologie a příroda. Práce nám šla skvěle od ruky, a to i přesto, že déšť nás nutil pracovat na velmi malém prostoru na schodišti galerie. Ale vyhráli jsme! Musíme si to zopakovat, až zase bude krásně a bezvětří.

Výtvarná dílna v Lázních Bělohrad

📅 Zveřejněno: 23. 09. 2019 - 23:02

21. září se konal v zámeckém parku již tradiční jarmark jablek a cibule. Výtvarka potěšila asi čtyřicet dětí výtvarnou dílnou. Vytvářeli jsme z pecek různé mandaly či květy chcete-li. Děti to velmi bavilo, zkrátka tavnou pistoli z ruky nechtěly dát. Také jsme, jako vždy,rozkreslovali umělecké dílo, tentokrát od malíře Arcimbolda a zapojili se děti i rodiče.
A protože bylo slunečné počasí, jídla, pití a hudby dost, Vydrželi jsme tvořit až do pozdních hodin. Byl to prostě krásný den.

Za sochami Michala Gabriela

📅 Zveřejněno: 15. 06. 2019 - 08:19

Jednu z posledních letošních výtvarek jsme opět strávili v prostorách hořické Galerie plastik. Tato návštěva byla věnována průzkumu díla sochaře Michala Gabriela. Byla to jedinečná příležitost seznámit se s moderními technologiemi sochařské tvorby, a to s 3D tiskem. Autor používá ve své tvorbě nejmodernější postupy a materiály přičemž zachovává poměrně realistický přistup ke své figurální tvorbě. Dostatečně poučeni a inspirováni jsme vyrazili do terénu malovat své figury na chodník.