Přeskočit na obsah...

Koncert

Adventní koncert v hořickém kostele

První adventní neděle byla nabitá uměleckými a kulturními zážitky. Žáci a učitelé hudebního oboru ze sebe vydali maximum, když po premiéře divadelního představení "Od adventu do tří králů" přeběhli z hořické radnice do kostela Narození Panny Marie, aby zde nastoupili opět v plné síle a předvedli podmanivé, mnohdy až okouzlující výkony. Advent - doba kouzel - je zkrátka tu! Užijte si ji v klidu, pohodě a především v přítomnosti svých nejbližších...

“Od adventu do Tří králů” - předpremiéra v Cerekvici n. B.

V sobotu 30. listopadu 2019 proběhla v cerekvickém kostele Zvěstování Panny Marie předpremiéra divadelního představení "Od adventu do Tří králů", ve kterém účinkovali žáci literárně dramatického a hudebního oboru z Hořic a z Cerekvice n. B. společně s členy divadelního souboru J. K. Tyl.

Kapely Vesmix a Komořík zahrály na slavnostním setkání

Naše dvě školní pop rockové kapely Vesmix a Komořík rády přijaly pozvání místostarostky našeho města paní Jany Bouzkové účinkovat na slavnostním setkání a následném rautu čtyř spřátelených měst - v divadelním sále hořické radnice se setkali ve středu 13. listopadu zástupci Trstené ze Slovenska, Jablonky z Polska, Kerepeše z Maďarska a našich Hořic.

Listopadový koncert

18.11. v obřadní síni radnice proběhl již třetí koncert  žáků hudebního oboru naší ZUŠky. Rodiče, sourozenci, babičky, dědečkové a přátelé měli možnost slyšet, co vše se již malí hudebníci v letošním školním roce stačili naučit. Koncert provázela velmi příjemná, rodinná atmosféra, žákům se jejich vystoupení velice podařila. Dík patří pedagogům, kteří své žáky pečlivě připravují a také rodičům, kteří pečují o domácí přípravu.

Pozvánka na adventní koncert v hořickém kostele

Pokud se v naší společnosti budete cítit dobře, rádi Vás v neděli 1.prosince 2019 přivítáme ještě jednou.

Tentokrát na adventním koncertě v hořickém kostele Narození Panny Marie, kde si budete moct vychutnat například sólový zpěv a hru na housle či flétnu v podání žáků hudebního oboru. Chybět samozřejmě nebude ani “královský nástroj” ─ tedy varhany, které v předvánoční čas propůjčí geniu loci tu správnou duchovní atmosféru :-) Těšíme se na Vás!

Pozvánka na divadelní představení “Od adventu do Tří králů”

Přijďte se letos svátečně naladit dřív, než vás pohltí nákupní horečka! V ZUŠ Hořice víme, jak zahrát na tu správnou strunu :-)

Naše divadelní představení s hudbou a zpěvy, provázané babiččiným vyprávěním, vás z přeplněných supermarketů přenese do nostalgické doby, kdy lidé ještě chápali skutečnou hodnotu Vánoc.

30/11/2019 od 14:00 předpremiéra v kostele Zvěstování Panny Marie v Cerekvici n. B.

01/12/2019 od 14:00 premiéra v divadelním sále radnice v Hořicích

"Tučňáci v Rudolfinu"

23. října vyrazilo 40 nejmladších žáčků se čtyřmi učitelkami do pražského Rudolfina na takto pojmenovaný pořad České filharmonie. Hudebníci v bílých košilích a fracích totiž připomínají tučňáky. Pořadem provázel známý herec Pavel Liška a byla s ním velká legrace. Tento díl "tučňáků" byl na téma "strach v hudbě" a děti poznávaly, jakými prostředky může hudební skladatel napětí vyjádřit, jaké jsou stupně strachu  a jakým způsobem je dokáže orchestr ztvárnit.

Podzimní koncert

Ve čtvrtek 10. října se představili posluchačům žáci a studenti hudebního oboru v obřadní síni hořické radnice. Byl to skvělý zážitek!