7 Základní umělecká škola Hořice Přeskočit na obsah...

Koncert v hořickém muzeu 13. 3.

📅 Zveřejněno: 14. 03. 2023 - 15:35
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová

Pozvánka na koncert

📅 Zveřejněno: 09. 03. 2023 - 14:04
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová

ZUŠ vyhrála v soutěži Pošlete vzkaz příběhem

📅 Zveřejněno: 18. 01. 2023 - 17:53
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová

V loňském roce se žáci a studenti literárně-dramatického oboru naší školy zúčastnili soutěže Pojišťovny VZP, a.s., (PVZP) Pošlete vzkaz příběhem. Její hlavní myšlenkou bylo propojení generací. K příběhům seniorů plných životních zkušeností, rad a mouder se mohly připojit děti z celé republiky. Měly za úkol vybrat si jeden příběh a ztvárnit ho jakýmkoliv uměleckým způsobem. V závěru soutěže se všechno krásně propojilo a výsledkem je kniha Pošlete vzkaz příběhem, která má svým obsahem co říct nejenom mladší generaci, ale i nám dříve narozeným.
Mezi oceněnými byly i žákyně a studentky naší školy Elena Středová, Karolína Térová, Tereza Kavanová, Adéla Vágenknechtová. Získaly jednu z hlavních cen za nejkreativnější soutěžní práci. Příběhy seniorů namluvily jako audioknihu. Od pořadatelů získaly věcný dar v podobě knih a látek na kostýmy do dramatického oboru.
Ceny za PVZP předal Otakar Mareš, obchodní ředitel pro VIP klientelu.
Děkujeme organizátorům za úžasný projekt a velká gratulace patří našim vítězkám za jejich vzornou reprezentaci školy.
Štěpánka Fléglová

Odkazy:
www.zushorice.cz
www.ozivimecesko.cz

Přání

📅 Zveřejněno: 20. 12. 2022 - 14:07
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová

Adventní koncert v Milovicích

📅 Zveřejněno: 15. 12. 2022 - 14:55
✒️ Napsal/a: Pavla Chrzová

11. prosince, na třetí adventní neděli, se rozezněl kostel svatého Petra a Pavla v Milovicích krásnými tóny vánočně laděných melodií. Konečně trochu nasněžilo, a to dodalo nedělnímu podvečeru patřičnou atmosféru. Představily se kytary, housle, trubky, klavír, příčné flétny, přednes. I přes velikou zimu a zkřehlé prsty jsme slyšeli mnoho krásných výkonů.