Přeskočit na obsah...

Aktuální informace k výuce od 11. 1.

📅 Zveřejněno: 03. 01. 2021 - 07:41
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová

Vážení rodiče a milí žáci,
na základě nařízení ministerstva školství se stále vyučuje distančně ve všech oborech. Výuka probíhá stejným způsobem jako na podzim. V HN budou probíhají online konzultace podle rozvrhu na odkazu, který je uveden v Hudebním oboru a Úkolech do hudební nauky. Bližší informace vám podají učitelé vašich žáků.
Děkuji za pochopení.                    
Blanka Bihelerová, ředitelka školy

 

Jediný "koncert" kytarového souboru

📅 Zveřejněno: 05. 01. 2021 - 16:06
✒️ Napsal/a: Pavla Chrzová

Oproti minulým rokům, kdy jsme zvláště v předvánočním období nevěděli, kam dřív skočit, byl letošní adventní čas klidný. Až moc. Vlastně skoro "nulový". Po uvolnění opatření jsme se mohli se souborem Andante aledeto několikrát sejít a než nás opět "zavřeli", trochu jsme si zahráli. Oprášili jsme repertoár z loňského programu Od adventu do Tří králů a uspořádali si malý koncert sami pro sebe na chodbě školy. Bylo to zvláštní a tiché a slavnostní.  

Sněhová vločka

📅 Zveřejněno: 23. 12. 2020 - 20:14
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová

Nesem vám noviny

📅 Zveřejněno: 23. 12. 2020 - 20:11
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová

Online výuka v 1. ročníku (Karolínka Jakischová)

📅 Zveřejněno: 08. 11. 2020 - 23:07
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová

Jak vyučovat distančně hru na kytaru v 1. ročníku? Žáček se zatím stačil seznámit s tím, jak se správně sedí, jak se kytara drží. Hraje na "prázdných" strunách palcem a prsty, učí se, jak jednotlivým prstům pravé ruky zjednodušeně říkáme. Rytmizujeme různé říkanky a větičky, několik notiček zvládneme podle zápisu. Paní učitelka ukáže, žáček zopakuje. Ale přes internet? Jde to, ale samozřejmě je to mnohem náročnější. Velmi nám pomáhají nahrávky doprovodů, které paní učitelka posílá na email a žáček pak při nich hraje svůj part. Nejlepší je, když může pomoci ještě mamka, taťka, bráška či sestřička. https://youtu.be/bpqIMk39yeo