Přeskočit na obsah...

Výlet za moderním uměním

📅 Zveřejněno: 05. 11. 2019 - 22:32
✒️ Napsal/a: ruzena

Letošní absolventi se chtěli seznámit s moderním uměním. Nějaké příklady umělců  a jejich děl jsme si ukázali ve výtvarné dílně, avšak vidět naživo něco z moderního umění jsme se vydali do Národní galerie v Praze. Zde byli pro nás připraveni dva výukové programy. První byl v Salmovském paláci a čekal nás zde A.Warhol a jeho sítotiskové obrazy. Techniku sítotisku si žáci vyzkoušeli pod vedení milé lektorky a dle ní jim to šlo velice dobře a svižně. 

Mák

📅 Zveřejněno: 04. 11. 2019 - 22:12
✒️ Napsal/a: ruzena

Na začátku tohoto projektu byla jedna stařenka, která si kupovala rohlíky a pytlík pak vyklepala na kompost. Z toho jí vyrostly makovice. Ty vytrhala a velikou otep nám dala do výtvarky. A pak už to šlo samo. Tvořili jsme maková pole a počítali, kolik zrníček skrývá makovice. Kmání byla i modelovaná maková jídla. Otiskovali jsme makovice do hlíny. Děti dávaly makovicím své barvy a vytvářely makové panenky. To bylo radosti. Tak ať žije mák!

"Tučňáci v Rudolfinu"

📅 Zveřejněno: 04. 11. 2019 - 10:34
✒️ Napsal/a: Pavla Chrzová

23. října vyrazilo 40 nejmladších žáčků se čtyřmi učitelkami do pražského Rudolfina na takto pojmenovaný pořad České filharmonie. Hudebníci v bílých košilích a fracích totiž připomínají tučňáky. Pořadem provázel známý herec Pavel Liška a byla s ním velká legrace. Tento díl "tučňáků" byl na téma "strach v hudbě" a děti poznávaly, jakými prostředky může hudební skladatel napětí vyjádřit, jaké jsou stupně strachu  a jakým způsobem je dokáže orchestr ztvárnit.

Ředitelské volno

📅 Zveřejněno: 15. 10. 2019 - 21:04
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová

Vážení rodiče,
na základě § 24 odst. 2 školského zákona vyhlašuji ve škole ředitelské volno pro kolektivní předměty ve dnech 31. 10. a 1. 11. 2019. (Ředitelské volno na základních školách v Hořicích a na gymnáziu ovlivní výuku i na naší škole). Týká se předmětů v hudebním oboru - Hudební nauky a Kolektivní hudební praxe, výtvarného a literárně dramatického oboru. Netýká se individuální výuky a poboček školy.

Děkuji za pochopení.

Blanka Bihelerová
ředitelka školy

Podzimní koncert

📅 Zveřejněno: 13. 10. 2019 - 21:37
✒️ Napsal/a: Blanka Bihelerová

Ve čtvrtek 10. října se představili posluchačům žáci a studenti hudebního oboru v obřadní síni hořické radnice. Byl to skvělý zážitek!