Přeskočit na obsah...

Informace pro žáky Blanky Bihelerové

Informace pro žáky B. Bihelerové:

Milé kolegyně a milí kolegové,
máte speciální úkol na víkend se prodlužuje neb není kvalitní sníh na sochy: vytvořte ze sněhu jakoukoliv sochu, do které vytvoříte nějakou dutinu a umístíte do ní večer svíčku tak, aby ozařovala nebo prosvětlovala sochu zevnitř. O výsledky se s námi můžete podělit, když pošlete foto na mail nebo WhatsApp. Inspirace zde: https://aesthesiamag.wordpress.com/2017/12/31/andy-goldsworthys-ice-and…
Ve středu 20. 1. se opět sejdeme distančně v 16:00 hodin, přihlásíte ne na https://meet.vpsfree.cz/vytvarky
Budete potřebovat vodovky, kulatý štětec, měkkou tužku, pastelky, výkres A4 nebo lépe A3.
Kdo bude potřebovat nějaký výtvarný materiál, může si jej vyzvednout ve výtvarce ve středu 20. 1. mezi 14. a 15. hodinou.

Těší se kolegyně Blanka Bihelerová

Inspirace na podporu ptactva - jak vytvořit jednoduché krmítko pro ptáky:https://www.birdlife.cz/vyrobte-ptakum-vlastni-krmitko/

 

Úkoly, které máte níže, stále platí, budeme v nich pokračovat až se zruší distanční výuka, ale můžete na nich stále pracovat.
Komiksový příběh:
Již jsme si vytvořili nástin hlavní postavu nebo postavy příběhu. Můžete na ní ještě pracovat a vymýšlet kamarády nebo postavy, se kterými se naši hlavní hrdinové setkají:
Hlavní postava (1 nebo 2 postavy) – jméno (nejlépe podle vlastností nebo dovedností)
její charakterové vlastnosti
její dovednosti
její vzhled
prostředí, kde žije (obydlí)
její vztahy s okolím (kamarádi a nepřátelé a jiné postavy)
Jak se postava na daném místě ocitla (doputovala, narodila se tam apod.)

Dalším úkolem bude ztvárnění obydlí.
Na přiložený výkres A4 namalujete vnitřek obydlí hlavní postavy. Dejte si na tom záležet neb to musí být útulné tak, aby se tam ta postava cítila dobře a bezpečně. Pokud máte více postav, můžete namalovat 2 vnitřky obydlí a /rozdělíte si výkres na 2 části. Malujte nejlépe pastelkami, můžete i v kombinaci s vodovkami. Můžete použít černou konturku.(tenký fix). Můžete do obydlí umístit hlavní postavu, například, jak odpočívá nebo něco kutí.

Další úkol bude ztvárnit obydlí z venku.
Opět na stejný formát namalujete, jak obydlí vypadá z venku. Opět detailně a stejnou technikou. Postava nebo i více dalších postav tam můžete zakomponovat.

Další úkol: namalujte další zajímavé postavy a popište jejich vztah s hlavní postavou, vzhled, vlastnosti.

Klídek a pohodička se mění na začátek zápletky. Něco se stane, a to rozhýbe děj. Zkuste o tom popřemýšlet a napsat si krátký záznam. Po příchodu do školy začneme již kreslit komiks a zakomponujeme do něj vaše vzniklá díla.

Držím Vám palce, ať se dílo podaří! Vaše kolegyně

Rozvrh výuky pro školní rok 2020/2021:
Středečňáci 1. skupina: 14:00 - 16:15 hodin
Středečňáci 1. skupina: 16:30 - 18:45 hodin
 

Tel.: 731165812, mail: bihelerova@zushorice.cz