Přeskočit na obsah...

Informace pro žáky Blanky Bihelerové

Informace pro žáky B. Bihelerové:

Vážení rodiče,
doufám, že od 2. 11. budou výtvarky zase podle rozvrhu prezenčně. Pokud to však nebude možné, opět se sejdeme distančně, a to ve středu 4. 11. v 16 hodin. Připojíte se přes PC (lze i z mobilu, ale je to malinko složitější) tak na 3/4 hodiny. Probereme si úkoly, dotazy apod. Pokud budete potřebovat nějaké výtvarné pomůcky, výkresy, barvy apod., můžete si je po telefonické dohodě vyzvednout ve výtvarce na Husovce, 
Výtvarka online - přihlásíte ne na
https://meet.vpsfree.cz/vytvarky

Tel: 731165812 
Děkuji za spolupráci, Blanka Bihelerová

 

Milé kolegyně a milí kolegové,
bohužel nemůžeme tvořit společně ve škole, tak to zkuste každý sám, jistě se Vám to povede. Již jsme si vytvořili nástin hlavní postavu nebo postavy příběhu. Můžete na ní ještě pracovat a vymýšlet kamarády nebo postavy, se kterými se naši hlavní hrdinové setkají:
Hlavní postava (1 nebo 2 postavy) – jméno (nejlépe podle vlastností nebo dovedností)
její charakterové vlastnosti
její dovednosti
její vzhled
prostředí, kde žije (obydlí)
její vztahy s okolím (kamarádi a nepřátelé a jiné postavy)
Jak se postava na daném místě ocitla (doputovala, narodila se tam apod.)

Dalším úkolem bude ztvárnění obydlí.
Na přiložený výkres A4 namalujete vnitřek obydlí hlavní postavy. Dejte si na tom záležet neb to musí být útulné tak, aby se tam ta postava cítila dobře a bezpečně. Pokud máte více postav, můžete namalovat 2 vnitřky obydlí a /rozdělíte si výkres na 2 části. Malujte nejlépe pastelkami, můžete i v kombinaci s vodovkami. Můžete použít černou konturku.(tenký fix). Můžete do obydlí umístit hlavní postavu, například, jak odpočívá nebo něco kutí.

Další úkol bude ztvárnit obydlí z venku.
Opět na stejný formát namalujete, jak obydlí vypadá z venku. Opět detailně a stejnou technikou. Postava nebo i více dalších postav tam můžete zakomponovat.

Další úkol: namalujte další zajímavé postavy a popište jejich vztah s hlavní postavou, vzhled, vlastnosti.

Klídek a pohodička se mění na začátek zápletky. Něco se stane, a to rozhýbe děj. Zkuste o tom popřemýšlet a napsat si krátký záznam. Po příchodu do školy začneme již kreslit komiks a zakomponujeme do něj vaše vzniklá díla.

Držím Vám palce, ať se dílo podaří! Vaše kolegyně

Rozvrh výuky pro školní rok 2020/2021:
Středečňáci 1. skupina: 14:00 - 16:15 hodin
Středečňáci 1. skupina: 16:30 - 18:45 hodin

 

Tel.: 731165812, mail: bihelerova@zushorice.cz