Počet přístupů

Právě on-line

35 návštěvníků

Sochařský portrét "online"

Nejlépe se naučíme, když učivo zažijeme "online" neboli naživo.
Proto jsme se opět vyškrábali na Gothard do Galerie plastik a jali se bádat v oblasti sochařského portrétu. Pracovnice muzea a galerie nám velmi pomohly s přípravou odborných pracovních listů a vytvořily skvělé tvůrčí prostředí. Zbytek už byl na nás, jak se výstavou popereme. Poprali jsme se zvesela neb již vládneme cizím slovem "busta", víme, co je "patina" a k čemu se používá a vytvořili jsme "polychromii". Ta se nám obzvláště povedla! Pomalovali jsme nafocené sádrové podobizny jak realisticky, tak fauvisticky, kubisticky, dadaisticky, ...sticky, ...ticky, ...icky, ...cky, ...ky, ...y. Zároveň jsme se seznámili s třemi významnými českými osobnostmi, které se staly objekty portrétů - Eliškou Junkovou, Věrou Chytilovou a Jaroslavem Heyrovským.
Závěrem - když nás probudíte třeba o půlnoci, v oblasti sochařského portrétu nás nezaskočíte, víme své!
Čtěte také: ZDE:
FOTO ZDE:

Copyright © 2014 ZUŠ Hořice. Všechna práva vyhrazena.