Počet přístupů

Právě on-line

38 návštěvníků

Velikonoční výstava v památníku K. V. Raise v Lázních Bělohrad

V těchto dnech probíhá Velikonoční výstava v památníku K. V. Raise a bělohradská výtvarka přispěla svým projektem s názvem: "Vejce". Rozmanité pokrmy z vajec jsme si s dětmi nejprve uvařili a pak snědli. A na základě tohoto zážitku vznikly keramické, malířské  i kresebné práce. A podle ohlasu návštěvníků vaječná hostina působila opravdově: "Jen ochutnat"!

Součástí této výstavy byl i jarmark na kterém probíhala výtvarná dílna, do které se zapojili malí i velcí návštěvníci. Do předem předkresleného vejce každý přispěl svoji kresbou. Vzniklo tak krásné společné dílo. Za všechno tvoření moc děkuji.

ANTARKTIDA

Letošní zima nám nadělila málo sněhu i ledu. A tak jsme se za opravdovou zimou vydali s žáky pátého ročníku ZUŠ alespoň výtvarně. Do krajiny, která je od naší velmi daleko. Teplota je tam okolo -40°C po většinu roku. Touto zemí je Antarktida. Žít se tu moc nedá, ale najdou se živí tvorové, kteří tuto zimu vydrží. Jedním tímto živočichem je i Tučňák císařský. Mnoho o jeho zajímavém životě jsme se dozvěděli z úžasného filmu: "Putování tučňáků". Na základě poznatků z filmu vznikali v naší dílně noví milí společníci. Dali nám hodně práce, ale stálo to za to. Udělali nám radost. FOTO ZDE:

Koruny pro krále

V těchto povánočních dnech se koná Tříkrálová sbírka a jelikož letos chodilo na obchůzky i hodně dětí z bělohradské výtvarky, rozhodli jsme se koruny a komety si vyrobit, aby to stálo za to.
A opravdu, ve vlastnoručně vyrobených korunách se chodilo královsky.
FOTO ZDE:

Jak se vám líbily Vánoce?

Jak se Vám líbily Vánoce? Ptám se dětí a ony okamžitě odpovídají, jak byly krásné a co všechno dostaly. A tak proč si je trochu nepřipomenout a vlastně prodloužit? Jak jinak než výtvarně. Dětem jsem přinesla mnoho druhů vánočních balicích papírů. Mezi nimi si měly vybrat papír, ve kterém dostaly svůj nejmilejší dárek, nebo alespoň ten, který se jim líbí. Tento vánoční vzor pak rozkreslily a rozmalovaly na celou čtvrtku. A nakonec se na rozbaleném vánočním papíře objevil i dárek co dětem udělal největší radost.
FOTO ZDE:

Copyright © 2014 ZUŠ Hořice. Všechna práva vyhrazena.