Počet přístupů

Celkem535850

Právě on-line

14 návštěvníků

Lepší nežli stromy tři betonové domy

Název výstavy Martina Matouška v Galerii plastik zní velmi neekologicky, ale logicky. Autor zobrazuje svoji zkušenost s městskou a průmyslovou krajinou, které často vévodí stavební jeřáby a betonové skelety rozestavěných domů.
Mladí výtvarníci využili doprovodných dílen, které pro školy a širokou veřejnost připravily od 9. do 12. 10.
výtvarnice Mgr. Jarmila Gregorová společně s vedoucí galerie PhDr. Janou Cermanovou. Výtvarníci zde našli jiný originální přístup k malbě, kde se objevuje reliéf za použití betonu. Své poznatky z výstavy mohli vzápětí realizovat přímo v galerii. Betonu nemaje, posloužila jim plastická malířská stěrka, která se betonu podobala ve všech ohledech kromě barvy. To nikoho nermoutilo, neb si barvy namíchal na míchacím pultu podle vlastního gusta. Reliéfní obrazy si výtvarníci posléze odnesli domů.
Oceňujeme skvělý přístup galeristek k prezentaci autorských výstav široké veřejnosti za pomocí doprovodných dílen. Takto se nejmladší generace, doufejme, naučí vnímat moderní umění a ráda zabrousí do těchto vysoce estetických míst a vybrousí si estetické cítění.FOTO ZDE:

Nově vymalovaná třída výtvarky v Lázních Bělohrad

Po třech letech tvoření v bělohradské keramické dílně bylo nutné vymalovat. Pan školník místnost krásně vybílil a bylo jasné, že takto bílá dlouho nevydrží. Hned první výtvarku se na ni vrhly skupiny starších dětí. Úkol zněl jasně: "namíchejte si svou oblíbenou barvu a veďte po stěně svou nekonečnou čáru kam se vám zlíbí". A děti vedly, někdy i na strop a někteří v ní skryly i slovo či zvíře. Děti si tak s radostí zabydlily svůj prostor na tvoření. FOTO ZDE:

Bělohradská slavnost

V sobotu 22. září se v bělohradském zámeckém parku konala již tradiční slavnost jablek a cibule. K mání bylo jídlo, pití, různí prodejci a ke všemu hrála živá hudba. Já ze ZUŠ jsem přispěla výtvarnou dílnou. Nápad co tvořit zrál dlouho, vlastně celý rok, spolu s materiálem. Tím byly okrasné dýně, které jsem dostala darem na podzim minulého roku. Celý rok si vysychaly u mě doma na okně. A nyní byly připraveny k výtvarnému zpracování - otevřít, vydlabat, naplnit, zalepit a pomalovat. Krásný výsledek byl zaručen. Přišlo čtyřicet dětí, které si odnesly tyto úžasná chrastidla.FOTO ZDE:

Chyba v MATRIXU

Výtvarníci se v novém školním roce opět vyšplhali do Galerie plastik na Gothard. Tentokrát šlo o návštěvu Wired World neboli světa propojeného médii. Sochařka Martina Hozová zde představila několik pohledů na tento svět. Děti se snažiliy jej rozklíčovat a také dozvědět se něco nového z oblasti současného sochařství. Zopakovaly si některé odborné pojmy, naučily se pár anglických slov a především - našly chybu v MATRIXU!
Neváhejte a zkuste ji do 30. 9. najít také!
FOTO ZDE:

Informace ke studiu ve výtvarném oboru

Informace ke studiu ve výtvarném oboru naleznete v menu ve VÝTVARCE - Informace pro žáky

Copyright © 2014 ZUŠ Hořice. Všechna práva vyhrazena.