Přeskočit na obsah...

Workshop

Iniciály

Trošku jsme si oživili, co je to iniciála a monogram a vytvořili si vlastní dílka.

Výtvarná dílna v parku

Tuto slunečnou sobotu se opět, jako každoročně, konala malá podzimní slavnost v bělohradském parku. Počasí nám přálo. Možná  i z tohoto důvodu přišlo spousta malých výtvarníků, kteří z podzimních plodů z parku a z odpadů místní výrobny lepili svá díla. Byl to moc pěkný den.

Tvoříme v lese

Středeční výtvarka 16. září se přesunula do lesa. Krásné a teplé počasí nám přálo, a tak jsme tvořili o 106, komárů a všelikého lesního hmyzu nevnímaje. Začíná se zde odvíjet příběh inspirovaný komiksem Františka Skály. Postavili jsme si maličké domky, které budou sloužit hrdinům příběhů za domovy, ale musíme to ještě pořádně vymyslet. Tak nám držte palce!

Výtvarná dílna na zámku

Sešli jsme se v sobotu 5. září na zámku abychom podpořili Zámeckou sešlost výtvarnou dílnou. Děti si mohly vytvořit krásné barevné nikdy nevadnoucí rostliny s exotickými květy, zvířátka z obalů od vajec a uštrikovat čepici z plastových pytlů na odpad. Ovšem Deus ex machina - průtrž mračen nám dílnu předčasně zakončila. Tím pádem místo tvoření následovalo sušení.

Navštívili jsme Little Monsters

Krásně nám to vyšlo neb jsme se setkali s paní Ivanou Štenclovou, umělkyní, která zajímavým způsobem vytváří portréty. Nejen, že nám osobně o své tvorbě povídala, ale také přivezla zajímavý materiál, ze kterého se dala vytvořit díla (dokonce i portréty), která korespondovala s díly autorky. Vše zaštiťovala PhDr. Jana Cermanová, která opět dokonale připravila prostředí pro naši tvorbu. Děkujeme a těšíme se na další návštěvy hořické galerie plastik.

Pokorné umění nebo Umění pokory?

“Stanu se menším a ještě menším,
až budu nejmenším na celém světě.” (Jiří Wolker)

Jsou galerie, které sbírají jen velké umění, školy hledající jen velké talenty a lidé mající jen velké plány. Umí se ale ještě těšit z maličkostí? 

My ano! Tvoříme sice “od ruky” a všechny plány světa házíme za hlavu, ale věříme své fantazii. Všechny malé, ale odvážné krůčky považujeme za úspěch a každé sebemenší odhodlání za pokrok. Nepřidáte se? 

Soutěž o nejhezčí kraslici (nejen) pro žáky výtvarného oboru

Vážení kolegové-výtvarníci, 
protože se blíží Velikonoce a nastává čas jarní únavy a s ním spojeného odpočinku, odložíme tomahawky a naši výzvědnou cestu po stopách indiánů přesuneme na příští týden. Tento týden si dáme úkol odlehčený, spojený s každoroční oslavou nového života. A co nás vlastně čeká?