Základní umělecká škola Hořice

Počet přístupů

Dnes760
Týden5075
Měsíc14654
Celkem631350

Právě on-line

77 návštěvníků

Pěvecký sbor Musica

Do pěveckého sboru Musica postupují děti z přípravného sboru Písnička, část dětí přichází ve starším věku bez předchozí přípravy. Musí ale prokázat schopnost intonačního a rytmického cítění, čistý, zdravý hlas a schopnost udržet se ve vícehlasu.

Sbor navštěvují žáci ve věku od 6. třídy do 18 let.

V repertoáru jsou písně lidové, umělé,vánoční, různé úpravy populárních písní.

 MG 3274

 DSCN0492

Sbor každoročně vyjíždí na výměnný pobyt ke spřáteleným sborům po celé republice, takto navštívil, koncertoval a přespával v rodinách sboristů v Litomyšli, Novém Městě nad Metují, Mnichově Hradišti, Rokycanech, Jihlavě.

Musica za svoji dobu existence 2x vycestovala na zahraniční zájezd, do Itálie a Chorvatska.

Čtyřikrát se účastnila krajského kola celostátní soutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů v Hradci Králové, kde získala 1 stříbrné a 3 zlatá pásma. Největším úspěchem bylo získání stříbrného pásma v celostátním kole soutěže PORTA MUSICAE v Novém Jičíně, účast v celostátním kole soutěže dětských pěveckých sborů v Pardubicích, zlaté pásmo v celostátní soutěžní přehlídce Zahrada zpívá v Praze.

DSCN0642

 V roce 2014 byl sbor vybrán jako zástupce Královéhradeckého kraje na celostátní přehlídku sborů Světlo za Lidice , kde účastníci - sboristé ze 14 krajů republiky uctili památku 72. výročí lidické tragédie.

V témže roce sbor zpíval k uctění památky tragédie v Ležákách. Akce byla uskutečněna za přítomnosti prezidenta republiky a mnoha státních čestných hostů z domova i zahraničí.

DSC 0256

 

Sbor pracuje pod vedením Olhy Kolodyi, klavírní korepetice Luděk Václavů.


Copyright © 2014 ZUŠ Hořice. Všechna práva vyhrazena.